Doktori Iroda

doktori adminisztrációs referens
gyutai.andras@pte.hu
+36-30-1531557

A Doktori Iroda az Oktatási Igazgatóság doktori és habilitációs ügyekkel foglalkozó szervezeti egysége.

Szakmai célunk az egyetem doktori iskoláinak adminisztratív támogatása, a doktori iskolák működésével kapcsolatos központi feladatok elvégzése. A doktori iskolák és a tudományterületi tanácsok titkárainak támogatásán keresztül célunk elősegíteni az Egyetem doktori képzéseinek hatékony működtetését.

Mindezt, a doktori képzésekkel kapcsolatos eljárások, jogszabályi változások, minőségi megfelelőségek folyamatos és aktív nyomon követésével, és ezeknek az intézményi szabályokba történő beépítésével és rögzítésével, valamint alkalmazásának felügyeletével tesszük.

Meggyőződésünk, hogy a doktori képzések adminisztratív kezelésének egységesítésével a képzésszervezés minőségi mutatói jobbá tehetők.

Főbb feladataink közé tartozik:

• doktori képzésekkel kapcsolatos egyetemi adminisztráció
  • doktori iskolák akkreditációs eljárásának támogatása
  • doktori és habilitációs ügyek adminisztrációja
  • tanulmányi rendszer kezelése a doktori képzésekkel kapcsolatban
  • oklevélkiadás, igazolások kiállítása
  • honosítási eljárások koordinációja