Vizsgák kezelése - jegybeírás

A Vizsgák, jegybeírás menüponton tudja megtekinteni és szerkeszteni az Ön kurzusaihoz tartozó vizsgaalkalmakat és az intézmény összes vizsgáját is, valamint itt tudja beírni a vizsgákhoz tartozó jegyeket is. Itt van lehetősége a vizsgákkal kapcsolatos további teendők intézésére is (pl. vizsgalap nyomtatása, vizsga másolása, stb.) 

 

A listázott vizsgaalkalmak sorának vévén található (+) jelre kattintva van lehetőség, a Jegybeírás menüpontot választva a vizsgához tartozó eredmények rögzítésére. Itt a Bejegyzés típusa mezőben ki tudja választani, hogy milyen bejegyzést szeretne rögzíteni.

 

A Szűrések mezőben lehetősége van kurzus kódra szűrni, így csak egy bizonyos kurzus hallgatói láthatóak. Kurzusra keresésnél a tárgynevet is megjelenítjük, mely segíthet a szűrésben. A kurzusszűrés segítségével a felületen csak az adott kurzusról a vizsgára jelentkező hallgatók listája jelenik meg. A Kurzusok vizsgaalkalmakkal nézetből indított vizsga jegybeírás esetén a Kurzus kód mezőben alapértelmezetten az a kurzus jelenik meg, mely felől a vizsgaalkalomra kattintott (ilyen nézet felől nagy eséllyel a kurzus hallgatóinak kívánja beírni a vizsgajegyeket, ezért történik az alapértelmezett kurzusbeállítás). Egyedi beosztás esetén lehetősége van a hallgatók listáját a vizsgához rendelt termek és/vagy a vizsgáztatók alapján is szűrni. Ennek a két opciónak akkor van jelentősége, ha a vizsga adatok ablak egyedi beosztások fülén a hallgatókat termek és/vagy vizsgáztatók szerint szétosztotta. Az egyedi beosztáshoz be kell jelölnie az Egyedi szűrések jelölőnégyzetet. 

A bejegyzés módja résznél lehetősége van kiválasztani, hogy a bejegyzéseket hallgatónként szeretni beírni, vagy csoportosan. Ezek leírása a két következő alpontban található. Mindkét esetben megjelenik a hallgatók listájában a Nem jelent meg (N.J.M.) oszlop, Igazoltan távol és a Beszámít oszlop. A hallgató vizsgája értékelhető a tantárgy követelményéhez tartozó bejegyzéssel (például kollokviumi jegy), illetve a vizgsán való meg nem jelenés esetében a beírandó eredmény üres kell hogy maradjon és az N.J.M.  értéke bepipálásra kerül. Abban az esetben ha a hallgató igazolja a meg nem jelenését és az oktató elfogadja, úgy az Igazoltan távol értéke is bepipálásra kerül.

 

Bejegyzés hallgatónként

Ezt az opciót választva, az eredményeket a jelentkezett hallgatók listájában a Beírandó eredmény oszlopra kattintva tudja felvinni, oly módon, hogy az ekkor megjelenő kis táblázatban tudja kiválasztani a beírni kívánt bejegyzést. 

 

Bejegyzés csoportosan

Ezt az opciót választva a Bejegyzés módja rész alatt megjelenik a Beírandó eredmény mező, itt tudja kiválasztani, hogy milyen eredményt szeretne bejegyezni, majd a Jelentkezett hallgatók listájában az Eredmény beírása oszlopban rakjon pipát azon hallgatók sorába, akiknek a kiválasztott eredményt szeretné rögzíteni. 

 

Jegyek importálása

A táblázat felett található XLS ikonra kattintva lehetőség van a táblázatban szereplő adatok Excel fájlba történő exportálására. A Beírandó eredményen túl, a Nem jelent meg, a Beszámít a vizsgákba és a Nem értékelhető jelölőnégyzetek megváltoztatására van lehetőség az exportált xls-ben, a táblázat egyéb adatai nem változtathatók, a táblázat nem szerkeszthető. A kitöltött Excel fájl a Fájl feltöltése gomb segítségével olvasható vissza a Neptunba. Az importot követően a táblázatban megjelennek az Excel-fájlból származó bejegyzések, melyeket a Mentés gombra kattintva véglegesíthet.

Egyszerűsített import is lehetséges, amikor egy olyan xlsx fájlt importálunk, aminek első oszlopában a hallgatók neptunkódja, második oszlopban pedig a vizsga érdemjegye (szám) szerepel. Ilyen struktúrájú külső állományt is elfogad a rendszer.

 

A hallgató adott vizsgára kapott eredménye a Beírt eredmény oszlopban látszódik. Amennyiben törölni szeretné a felvitt eredményt, akkor a Beírandó eredmény legördülő menüben használja az Törlés opciót. Ez mind a két fajta bejegyzési mód (csoportos, hallgatónkénti) mellett megjelenik. Bejegyzés módosítását a bejegyzés beírásával megegyező módon tudja megtenni.

A listában a hallgatók a vizsgaazonosítóval szerepelnek, amely alapesetben a név és mögötte zárójelben a Neptun kód. A program azonban lehetőséget nyújt anonim vizsgáztatásra is, ezekben az esetekben csak egy egyedi vizsgázóazonosítót lát az oktató, és nem tudja, hogy pontosan kinek az eredményét rögzíti.

 

Egy hallgató vizsgaazonosítójára, vagy a sor végén található Lehetőségek/Hallgató eredményei linkre kattintva meg tudja nyitni az adott hallgató korábbi eredményeit az adott tárgyból egy felugró ablakban.

A Vizsgák, jegybeírás menüponton, a Vizsga statisztikák fülön a sorvégi Lehetőségek ikonnál is elérhető a Jegybeírás menüpont, így ebből az irányból is gyorsan és hatékonyan rögzíthetők az érdemjegyek. A felület funkcionálisan megegyezik a  Saját vizsgák tabulátor fül alól elérhető Vizsga jegybeírás felülettel.